گروه خودرو- اگرچه مدیرعامل پارس‌خودرو وعده داده بود که خودروهای «قشقایی» و «تینا» را در محدوده قیمتی 40 تا 50 میلیون تومان روانه بازار می‌کند، اما طبق اخبار رسیده، پارس‌خودرو این دو محصول وارداتی را چند میلیون گران‌تر قیمت‌گذاری کرده است.
 

نمایندگی‌های پارس‌خودرو در حال حاضر «تینا» را با قیمتی معادل 63 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌کنند و «قشقایی» نیز 55 میلیون و 900 هزار تومان قیمت دارد.
قیمت‌گذاری صورت گرفته در شرایطی است که مدیرعامل پارس‌خودرو سال گذشته در مراسم رونمایی این دو خودرو، یمت «قشقایی» را بین 42 تا 43 میلیون تومان عنوان کرد و وعده عرضه «تینا» را با نرخ 50 میلیون تومان داد.
ظاهرا نمایندگی‌های فروش پارس‌خودرو نسبت به قیمت‌گذاری صورت گرفته معترض و معتقدند، «قشقایی» و «تینا» باید با قیمت‌هایی به ترتیب 50 میلیون تومان و 57 میلیون تومان، روانه بازار می‌شدند.
به اعتقاد آنها با قیمت‌های فعلی، مشتریان رغبت چندانی به خرید این دو خودرو نشان نخواهند داد و سرنوشتی شبیه آنچه برای «مورانو» رقم خورد در انتظار آنها است.
«مورانو» نیز با قیمتی بالا از سوی پارس‌خودرو روانه بازار شد و از همین رو نتوانست بازار مناسبی را برای خود دست و پا کند، تا جایی که حتی عنوان می‌شد پارس‌خودرو از واردات این محصول ضرر نیز کرده است.
«تینا» و «قشقایی» جزو برندهای شرکت نیسان موتورز ژاپن به شمار می‌روند و پارس‌خودرو قصد دارد چندی دیگر مونتاژ این دو را که اولی شاسی بلند است و دومی، سواری، در خط تولید خود آغاز کند.تاريخ : ۱۳۸٩/۳/٩ | ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : حامد | نظرات ()